6 uporabnih nasvetov za vnaprejšnjo pripravo obrokov
Meal Prep: 6 nasvetov, s katerimi vam bo uspelo!
1. Načrtovanje je ključnega pomena:
Kaj in za koliko dni boste skuhali? Recepte premislite, si zapišite sestavine in se šele nato se odpravite po nakupih. Vaša osnovna zaloga za zdravo kuho naj vsebuje kombinacijo zelenjave, sadja, virov beljakovin (stročnice, oreščki, tofu) in ogljikovih hidratov, ki nasitijo (testenine, riž, krompir). Za vnaprejšnjo pripravo obrokov med drugim niso primerna jajca na oko, gobe in hitro pokvarljive solate.
2. Pripomočki za transport:
Da boste obroke lahko pripravljali vnaprej, boste nujno potrebovali razne posodice za shranjevanje, škatle za kosilo in kozarce za vlaganje. Za tople jedi, kot so juhe, so na voljo termo posode, za prelive in omake pa so najprimernejši majhni kozarčki z navojem.
3. Izbirajte vsestranske sestavine:
Živila, ki jih lahko uporabimo v različnih jedeh, so za vnaprejšnjo pripravo obrokov še posebej priporočljiva. To velja predvsem za zelenjavo (npr. brokoli ali papriko) ali okusne priloge, kot sta bulgur in kuskus, s katerimi prihranimo čas in prostor v hladilniku.
4. Eksperimentirajte z okusi:
Obroke za na pot popestrite z različnimi začimbami in zelišči. Naj naštejemo nekaj najosnovnejših: sol, poper, orientalska kumina, paprika, bazilika, origano, timijan, rožmarin in cimet. Za še večjo raznolikost vaših malic lahko poizkusite tudi koriander, kurkumo, komarček, muškatni orešček, kardamom, piment, kumino in gorčično seme.
5. Jedi v novi preobleki:
Nekatere jedi lahko preprosto predelate, da iz njih na primer nastanejo juhe ali enolončnice – tako ne boste dvakrat jedli enega in istega. .
6. Kuhajte al dente:
Ko jed skuhate prvič, pazite, da je na štedilniku ne pustite predolgo, saj se bo pri poznejšem pogrevanju kaj hitro razkuhala.
Meal Prep – kuhanje s konceptom
Smo v vas prebudili željo, da se preizkusite v tej tehniki kuhanja? Na zalogi imamo slastne ideje! Za zajtrk sadna eksotika – puding iz chia semen (semen oljne kadulje), opoldan paradižnikova enolončnica z lečo, za lahko večerjo pa ječmenova solata z rukolo, olivami in pestom.